Keti Band

Serhat Senel

Eskişehir’de doğdum ve 1.5 yaşımdayken Ege’ye taşındık. Kuşadası ve İzmir’de 14 yıl geçirdikten sonra tekrar Eskişehir’e taşınmak zorunda bırakıldım. Memleketim deyince İzmir’i hiçbir zaman ayrı tutamadım bu yüzden… Esogü Makina Müh. kazandığım yıllarda, zihnimdeki boşluğu doldurması amacıyla müziğe başladım. Hayatımın hiçbir evresinde sahnelere çıkıp şarkı söylemek gibi bir hayalim olmasada 20li yaşlarımda bu istek oluştu ve ilk sahneye çıktığım günden beride bağımlı olarak yaşamaktayım…

Müziğe Masal grubu ile 2007 yılında başladım ve grubumla yaklaşık 200 e yakın sahne deneyimi yaşadım… Şansım herzamanki gibi yaver gitti ve kısa sürede beste grubu olma onuruna ulaştık… Sırasıyla Bazen, Bakkal, Şarkının İçinden, Bir Bilsen ve Zaman bestelerini Ankara MK2 ve Detay stüdyolarında kaydederek hem internet hemde sahne aracılığıyla dinleyicilerimize sunma imkanı yakaladık. Şarkının İçinden adlı bestemize 2010 yılında amatör bir klip çekerek bu konuda ilk deneyimimi yaşadım. Aldığımız güzel tepkiler neticesinde Kral TV 0 Km programına “Zaman” adlı bestemizle katıldık ve 2011 Mart ayı 1.si olduk… Ödül olarak Zaman adlı bestemize Kral TV tarafından bütçeli(profesyonel) bir klip çekildi ve yaklaşık 1 ay boyunca Kral TV ekranlarında klibimiz döndü. Bu sayede Türkiye’nin birçok köşesindeki insanlara ulaşma imkanı yakaladık ve kitlemizi biraz daha genişletmeyi başardık. Şuan elektro gitaristimizin öğrenim için İngiltereye gitmesi ve Bass gitaristimizin vatani görevini sürdürmesi nedeniyle çalışmalarımızın hızını keserek kişisel projelerimize yoğunlaştık.

Masal grubu ile yola tam gaz devam ettiğimiz 2010 yılında daha öncede gelen fakat şartlar nedeniyle kabul edemediğim Keti’nin vokalliğini kabul ettim… Bu teklifi kabul etmemdeki en büyük etken, hayatıma bir mühendis olarak mı yoksa vokal olarak mı devam etmek istediğime karar vermemdir. Keti ile çalışmalar başladı ve benden önce önemli bir kısmı hazır olan şarkılarımızı benimde katılımımla son haline dönüştürdük! Pişmanlık ve İstanbul’u Ankara’da kaydederek dinleyenlerimize sunduk… Beğenilerin memnun edici seviyede olması bizleri dahada heyecanlandırdı ve Kanatsız Melek adlı besteyide kaydederek kısa sürede 3 beste üreterek çıtayı yükselttik. Daha sonra FantaStage 2011 yarışmasına katılmayı uygun gördük. Katıldığımız bu yarışmada “Pişmanlık” şarkımız ile Fanta Stage 2011 kazananı olduk ve bu süreçte maNga grubu ile düet ve klip şansı yakaladık. Aynı zamanda 14 şehir gezerek Tarkan ve maNga gibi isimlerle büyük bir turnede adımızı duyurmayı başardık. Yarışmanın ödülü olan albüm için ise sözleşme vb. tarihleri bekliyoruz. Bu boşluk sürecinde ise besteler yapıp albümümüzün en iyi şekilde olması için büyük çaba sarfediyor, bu boş zamanları en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz.

Şu sıralar ise, müzik hayatımın varoluşunda ve akabinde Masal ve Keti’dede büyük emeği olan Pİ!Z grubunun değerli vokali Emir Yaşar’ın askere gitmesi sebebiyle birkaç aylık süreç boyunca kendilerine sahne performanslarında eşlik ediyorum ve böylece albüm sürecine girmeden bu güzel insanlara vefa borcumu en iyi şekilde ödemeye çalışıyorum.

Ekibimiz

Keti - Serhat Senel

Serhat Senel

Vokal
Erhan Tonbul

Erhan Tonbul

Gitar
Keti - Hüseyin Deniz

Hüseyin Deniz

Bas Gitar