Keti Band

Keti Hakkında

2009 yılının Haziran ayında geçmiş projelerini sonlandıran Egemen ve Hüseyin tekrardan bir araya gelme kararı aldı.

Böylece Keti’nin temelleri atılmış oldu.Beste ağırlıklı bir grup olan Keti’ye 2010 yılının Ocak ayında Serhat’ın, 2011 Mart ayında Erhan ve Ersin katılımıyla Keti son halini almış oldu.

28 Şubat 2010 tarihinde Ankara’da Midas’ın Kulaklığı (M.K) Kayıt Stüdyosu’nda “Pişmanlık” ve “İstanbul” adlı parçalarının kayıtlarını gerçekleştiren Keti, 5 Mart 2010’da ilk parçası “Pişmanlık”ı ,6 Nisan 2010’da ikinci parçası “İstanbul”u yayınladı. 24 Eylül 2010’da ‘Kanatsız Melek’i dinleyicilerinin beğenisine sundu.

İlk Konserlerini, müzik dünyasında başarılı bir yer eden maNga grubunun ön grubu olarak 8 nisan 2010 tarihinde Eskişehir’de sahne aldılar.Ayrıca 9 Ekim 2010 tarihinde 13.sü düzenlenen Tuborg Rock Station Festival’i etkinliğinde yer aldılar.

Keti 2011 yılında jüriliğini İskender Paydaş, Tarkan Gözübüyük, Hakan Kurşun ve maNga’nın yaptığı Fanta Stage yarışmasında ilk 2’ye kalarak, 2011 Fanta Gençlik Festivalinin 16 şehirlik Türkiye turunda Tarkan ve maNga’nın ön grubu olarak yer aldı.’Pişmanlık’ isimli bestelerine maNga ile düet yapıp klip çeken grup daha sonra Fanta stage yarışmasının halk oylaması sonucu yarışmanın 2011 Türkiye 1.si oldu.

Ardından konserlerine Eskişehir, Ankara ve Antalya dolaylarında devam edip aynı zamanda yoğun bir tempo ile albüm hazırlığında olan keti, maNga grubunun gitaristi Yağmur Sarıgül’ün prodüktörlüğünde ve maNga grubunun stüdyosu olan stüdyoN’da sıkı bir albüm çalışmasına başladı. Aynı zamanda Barış Murathanoğlu’nun yönetmenliğinde çekimleri İstanbul ve Eskişehir’de tamamlanmış olan Mor Salıncak klibi 1 Kasım 2013’de yayınlandı. Sonrasında albümden yana yaşanan büyük bir talihsizlik sonucu albüm kayıtlarının gerekli işlemlerden geçmesi sırasında HDD’den silinmesi sonucu keti konserlerini durdurup albüm çalışmalarına daha sıkı şekilde girişip 12 parça’dan oluşan ‘Bizim Hayalimiz’ albümünü ve Ver Beni Yalnızlığa klibini 4 Mart’da dijital platformlardan dinleyicisinin beğenisine sundu.

Albüme gösterilen ilgiden çok mutlu olan keti grubu #BizimHayalimizSelfie hashtagiyle hayranlarından gelen fotoğraflar ile bir selfie albümü oluşturdu. Şimdilerde ise keti grubu sezonun açılması ile birlikte konserlerine hız kesmeden devam ediyor.

Ekibimiz

Keti - Serhat Senel

Serhat Senel

Vokal
Erhan Tonbul

Erhan Tonbul

Gitar
Keti - Hüseyin Deniz

Hüseyin Deniz

Bas Gitar